حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخی قاطع به فتنه‌انگیزان است

آیت‌الله نوری همدانی:
حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پاسخی قاطع به فتنه‌انگیزان است

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع عظام تقلید گفت: حضور مردم در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن پاسخ دندان‌شکنی به حرکات فتنه‌انگیزان و جریان‌های فتنه است.


به گزارش خبرگزرای فارس از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان ناحیه مقاومت بسیج امام حسن(ع) قم و بسیج هنرمندان شهرستان بوئین زهرا ضمن گرامیداشت ایام‌الله فجر گفت: فجر به معنای پدید‌آمدن درخشندگی، صبح و روشنایی است.
وی ادامه داد: امام خمینی(ره) پس از 15 سال دوری از وطن در 12 بهمن 57 وارد ایران شد و این ورود برای مردم همراه با نور و سرور بود و استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به همراه داشت.
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: انسان به صورت فطری خواهان آزادی است و نمی‌خواهد زیر سلطه و سیطره کسی قرار داشته باشد و تمایل دارد خود سرنوشت خویش را رقم بزند.
این مرجع تقلید عنوان کرد: اطاعت از خداوند تعالی و راه‌هایی که به او ختم می‌شود بر تمام انسان‌ها واجب است، خدایی که پیامبران را برای هدایت انسان‌ها فرستاده و این افتخار هر انسان آزاده است که بنده صالح خداوند باشد.
آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: غیر از این راه هر که بخواهد بر مردم سیطره پیدا کند، از طریق ظلم و ستم خواهد بود و انسان آن را نمی‌پذیرد.
وی با بیان اینکه استبداد و استکبار همواره برای بشر مصیبت و بلا به همراه داشته است، ابراز داشت: در طول تاریخ استبداد و استکبار بر مردم حکومت داشته و پیامبران برای مبارزه با آنها قیام کردند.
استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: دعوت به مبارزه با استکبار و استبداد از نخستین اقدامات پیامبران بود که مردم را به‌ آن تشویق می‌کردند.
این مرجع تقلید با بیان اینکه علت عقب‌ماندگی مسلمانان سلطه و سیطره حاکمان جور و ظلم بود تصریح کرد: در طول تاریخ افرادی بر جامعه حاکم بودند که جز به لذت‌گرایی، داشتن حرم‌سراها و ثروت‌اندوزی توجهی نداشتند.
آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: در این دوران مردم دچار فقر مالی و فرهنگی بودند و حکومت‌ها هیچ توجهی به وضع معیشتی مردم نداشتند و اساسا اسلام این گونه حکومت‌ها را نامشروع می‌داند.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: استکبار و استبداد بر جامعه سایه افکنده بود و کشورهای مختلف منابع و منافع ملت را به یغما می‌بردند اما امام خمینی(ره) در برابر این عناصر ایستادگی کرد و مردم را از غفلت بیدار کرد و استبدادگران و ظالمان را از کشور بیرون راند.
وی با تاکید بر آشنایی با روحیه جهادی، فرهنگ و شکل برداشت امام خمینی(ره) از اسلام گفت: آثار امام خمینی(ره) باید مورد مطالعه و دقت قرار گرفته و نسل جوان با آن آشنا شوند.
این مرجع تقلید با اشاره به دوری امام خمینی(ره) از میهن تصریح کرد: ایشان با توجه به اینکه 15 سال از میهن اسلامی دور بودند اما با صدور اعلامیه‌ها و بیانیه‌ها به روشنگری افکار و اذهان مردم پرداختند.
استاد حوزه علمیه قم تاسیس حکومت اسلامی را یکی از برنامه‌های امام خواند و افزود: امام خمینی(ره) حکومتی که استکبار، ظلم‌ستیز و دارای فرهنگ جهاد و شهادت است را پایه‌گذاری کرد.
آیت‌الله نوری همدانی حکومت اسلامی را بر سه پایه مردم، اسلام و ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: در نظام اسلامی مردم پس از بیداری و آگاهی و یافتن گمشده خود که همان اسلام ناب بود برای حراست از آن نظر دادند و آن را انتخاب کردند.
وی با بیان اینکه مردم باید همیشه در صحنه باشند افزود: اگر مردم را نتوان در صحنه نگاه داشت آن نظام محکوم به سقوط و افول است.
این مرجع تقلید با اشاره به حضور مردم در 9 دی ماه و حمایت از ولایت فقیه و نظام اضافه کرد: حضور مردم در صحنه در 22 بهمن ماه نیز باید پررنگ‌تر و منسجم‌تر باشد.
استاد حوزه علمیه قم حمایت و دفاع از اسلام و ولایت فقیه را از ارکان حراست و حفظ نظام خواند و تصریح کرد: اگر فقیهی آشنا به امور و مقدرات سیاسی و فرهنگی و ... در جامعه نباشد، دولت اسلامی باقی نمی‌ماند و در عصر حاضر در راس نظام جمهوری اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اداره امور را به دست دارد.
وی تلاش دشمنان برای تضعیف نظام و فریب اذهان عمومی با استفاده از نقشه‌های مختلف را نافرجام خواند و یادآور شد: این نظام باید حفظ شود و زمینه‌ساز ظهور حضرت حجت(عج) را فراهم کند

/ 0 نظر / 4 بازدید