حضور 5 میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی

حضور 5 میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی

خبرگزاری فارس: مقامات استانداری کربلا از حضور بی سابقه‌ و میلیونی عزاداران در مراسم اربعین حسینی خبر دادند.


به ‌گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کربلای معلی، مرکز اطلاع رسانی استانداری کربلا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: امسال، مراسم عزاداری اربعین حسینی، با حضور 5 میلیون زائر از سراسر جهان برگزار می‌شود.
در این بیانیه‌ آمده‌ است: شمار زائران در مراسم امسال در مقایسه‌ با سالهای گذشته‌ افزایش چشمگیری داشته‌ است ، به‌ طوری که‌ طبق آمارها ، 5 میلیون زائر از سراسر جهان، هم اکنون در استان کربلا حضور دارند.
گفته‌ می‌شود 36 هزار زائر ایرانی نیز در این مراسم شرکت کرده‌اند.
در حالی که‌ سرویس‌های امنیتی عراق بیش از 30 هزار نیروی ارتش و نیروهای پلیس خود را در چارچوب حفظ امنیت زائران حسینی در روز اربعین در کربلا مستقر کرده‌اند تا زمینه را برای برگزاری مراسم این روز برای شیعیان فراهم سازند اما گروهای تروریستی با انفجارهای پیاپی در صدد بر هم زدن امنیت این مراسم هستند.
ظهر امروز انفجار یک خودروی بمب گذری شده‌ در مسیر کاروان زائران حسینی(ع) در منطقه "طوریج " واقع در 10کیلومتری شرق کربلا ، 17نفر شهید و 116نفر مجروح برجای گذاشت.
دو روز پیش نیز در مسیر عزیمت یک کاروان شیعه به کربلای معلی در شمال بغداد یک عملیات انتحاری صورت گرفت که در پی آن 54 زائر حسینی(ع) به شهادت رسیده و 117 نفر دیگر زخمی شدند.
انتهای پیام/.

/ 0 نظر / 4 بازدید